YASEMİN TECİMER

yasemin-tecimer2 (6)

     Takvim yapraklarının tükendiği, yeni heyecanlara, umutlara yelken açıldığı bir yılda herkesin temennisi ortak iken idealist ve hak-hukuk diyen köy enstitülü bir baba; Çerkes kültürünü evinde kızlarına doyasıya yaşatan bir anne tatlı bir heyecan yaşıyordu. Gerçek anlamda kış geldiğini anımsatan 1974 yılının ilk haftasında sabırsızlanarak bir an önce ailesini tanıma telaşını yaşayan bir bebek, güzel dünyaya gözlerini açmasıyla, sevgi yuvasının yıllar sonra gelen en güzel yeni yıl hediyesi oldu.

     Canından çok sevdiği babacığının öğretmenliğinde başlayan eğitim hayatı; Ardından Başkent yolculuğu ile başlayan eğitim serüveni… Bahçelievler Cumhuriyet Lisesi’nden mezun olmasının akabinde Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezuniyet. Başkent İletişim Akademisinde Rüştü ASYALI, Mehbare ÇELİK, Bülent AY, Semih SERGEN ve diğer hocalarının emekleri ile devam eden serüven. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlığı’nda yüksek lisansının tamamlanması. Halen aynı bölümde doktora programına devam edilmesi…

     “Bu benim işim değil; hizmetim ve tutkum” dediği uzmanlık alanı olan Adab-ı Muaşeret çalışmaları, Protokol-Nezaket ve Diplomatik ilişkiler için gidilen Fransa. Fransa’da Academie Diplomatique Internationale, Protokol Kuralları ve Diplomatik İlişkiler bölümünden mezun oldu.  Amerika ve Belçika’da iletişim ve achatdoudounepascher
insan kaynakları alanında eğitimler alındı. Resmi ve özel kurumlara, üniversitelere ve sivil toplum kuruluşlarına protokol ve nezaket kuralları, adab-ı muaşeret, konuşan beden, halkla ilişkiler, imaj ve algı yönetimi, etkili iletişim, sunum ve sahne teknikleri, söylem sanatı ve kariyer gelişimi eğitimleri vermeye devam ederken; kariyer, eğitim, protokol ve imaj danışmanlığı, iletişim uzmanlığı faaliyetlerini yürütmekte. Memur-der Akademisi femme doudoune canada goose Genel Sekreter Yardımcılığı görevini de sürdürmekte. Türkiye İstatistik Kurumu (Özel Kalem Müdürlüğü) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı (Özel Kalem Müdürlüğü)’nda görev yaptı. Bazı medya gruplarıyla da çalıştı. TADOC’da Organize Suçlar ve Medya Başlıklı program moderatörlüğünün yanı sıra TRT1, S Haber ve Ses TV’de çeşitli yapımlara imza attı; TRT Radyo’da, TRT 1’de ve Ses TV’de program sunumu ve özel birçok programın sunuculuğunu gerçekleştirdi.

     Ayrıca, Hıdırlıktepe İlköğretim Okulu’nda ve farklı üniversitelerde, Düşünce Eğitimi ve Adab-ı Muaşeret Dersleri vermekte. Kamusal alan çalışanları için Protokol Kuralları ve Sosyal Alan için Adab-ı Muaşeret kitapları ile hazırlığı devam eden “Kariyer ve İmaj Yönetimi” kitabı bulunurken, Haberx.com’da da köşe yazıları devam etmekte.

hausarbeiten
writemypaperz.com

essay writer